CMF6049R900FHBF70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 28
49.9 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6049R900FHBF70
DigiKey Part Number
CMF6049R900FHBF70-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6049R900FHBF70
Description
RES 49.9 OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6049R900FHBF70 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)