CMF6049K900BERE70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
49.9 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6049K900BERE70
DigiKey Part Number
CMF6049K900BERE70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6049K900BERE70
Description
RES 49.9K OHM 1W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6049K900BERE70 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)