CMF60499R00FKEA70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 14
Datasheet
In Stock: 0
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 55
In Stock: 60
499 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60499R00FKEA70
DigiKey Part Number
CMF60499R00FKEA70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60499R00FKEA70
Description
RES 499 OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60499R00FKEA70 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)