CMF6047K000JHBF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 181
Datasheet
47 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6047K000JHBF
DigiKey Part Number
CMF6047K000JHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6047K000JHBF
Description
RES 47K OHM 1W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF6047K000JHBF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)