CMF603K2400BEEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.24 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF603K2400BEEB
DigiKey Part Number
CMF603K2400BEEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF603K2400BEEB
Description
RES 3.24K OHM 1W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF603K2400BEEB Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)