CMF602K4900FKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 913
Parametric Equivalent
In Stock: 11
Parametric Equivalent
In Stock: 0
2.49 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF602K4900FKEB
DigiKey Part Number
CMF602K4900FKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF602K4900FKEB
Description
RES 2.49K OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF602K4900FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)