CMF602K2100FEBF
DigiKey Part Number
CMF602K2100FEBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF602K2100FEBF
Description
RES 2.21K OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
2.21 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF602K2100FEBF Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)