CMF6022K100CER6 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
22.1 kOhms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6022K100CER6
DigiKey Part Number
CMF6022K100CER6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6022K100CER6
Description
RES 22.1K OHM 1W .25% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6022K100CER6 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)