CMF6021K500BHR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
21.5 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6021K500BHR6
DigiKey Part Number
CMF6021K500BHR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6021K500BHR6
Description
RES 21.5K OHM 1W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6021K500BHR6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)