CMF60200K00FERE is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
200 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60200K00FERE
DigiKey Part Number
CMF60200K00FERE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60200K00FERE
Description
RES 200K OHM 1W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF60200K00FERE Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)