CMF60200K00DHR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
200 kOhms ±0.5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60200K00DHR6
DigiKey Part Number
CMF60200K00DHR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60200K00DHR6
Description
RES 200K OHM 1W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60200K00DHR6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)