CMF60150K00BEEB
DigiKey Part Number
541-CMF60150K00BEEBTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CMF60150K00BEEBCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60150K00BEEB
Description
RES 150K OHM 1W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF60150K00BEEB Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)