CMF60128K00BEBF is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
128 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60128K00BEBF
DigiKey Part Number
CMF60128K00BEBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60128K00BEBF
Description
RES 128K OHM 1W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF60128K00BEBF Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)