CMF556R9800FKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
6.98 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF556R9800FKEK
DigiKey Part Number
CMF556R9800FKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF556R9800FKEK
Description
RES 6.98 OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF556R9800FKEK Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)