CMF55681R00FKEB
DigiKey Part Number
541-CMF55681R00FKEBTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CMF55681R00FKEBCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55681R00FKEB
Description
RES 681 OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
681 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF55681R00FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)