CMF5562R000FKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
62 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5562R000FKEK
DigiKey Part Number
CMF5562R000FKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5562R000FKEK
Description
RES 62 OHM 1/2W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5562R000FKEK Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)