CMF55619K00FKRE70 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
619 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55619K00FKRE70
DigiKey Part Number
CMF55619K00FKRE70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55619K00FKRE70
Description
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55619K00FKRE70 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)