CMF5557R600DHR8 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
57.6 Ohms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5557R600DHR8
DigiKey Part Number
CMF5557R600DHR8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5557R600DHR8
Description
RES 57.6 OHM 1/2W .5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5557R600DHR8 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)