CMF5547K000BEBF is Obsolete and no longer manufactured.
Vishay Dale
In Stock: 317
In Stock: 0
In Stock: 832
47 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5547K000BEBF
DigiKey Part Number
CMF5547K000BEBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5547K000BEBF
Description
RES 47K OHM 1/2W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5547K000BEBF Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)