CMF55402R00FKR670 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 118
In Stock: 93
In Stock: 70
402 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF55402R00FKR670
DigiKey Part Number
CMF55402R00FKR670-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55402R00FKR670
Description
RES 402 OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF55402R00FKR670 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)