CMF553M3000JNEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
3.3 MOhms ±5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF553M3000JNEK
DigiKey Part Number
CMF553M3000JNEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF553M3000JNEK
Description
RES 3.3M OHM 1/2W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF553M3000JNEK Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)