CMF553M2400FLEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.24 MOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF553M2400FLEA
DigiKey Part Number
CMF553M2400FLEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF553M2400FLEA
Description
RES 3.24M OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF553M2400FLEA Models
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)