CMF552M2100GNEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 4.319
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
In Stock: 859
2.21 MOhms ±2% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF552M2100GNEB
DigiKey Part Number
CMF552M2100GNEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF552M2100GNEB
Description
RES 2.21M OHM 1/2W 2% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF552M2100GNEB Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)