CMF5518K000BHBF is Obsolete and no longer manufactured.
Vishay Dale
In Stock: 2.180
Parametric Equivalent
18 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5518K000BHBF
DigiKey Part Number
CMF5518K000BHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5518K000BHBF
Description
RES 18K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5518K000BHBF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)