CMF5511K000BHRE is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
11 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5511K000BHRE
DigiKey Part Number
CMF5511K000BHRE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5511K000BHRE
Description
RES 11K OHM 1/2W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5511K000BHRE Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)