CMF50511R00FKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 275
Stackpole Electronics Inc
511 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF50511R00FKEB
DigiKey Part Number
CMF50511R00FKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF50511R00FKEB
Description
RES 511 OHM 1/4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF50511R00FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)