CMF50487R00BHR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
487 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF50487R00BHR6
DigiKey Part Number
CMF50487R00BHR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF50487R00BHR6
Description
RES 487 OHM 1/4W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF50487R00BHR6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)