CMF503K2400FKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Stackpole Electronics Inc
3.24 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF503K2400FKEK
DigiKey Part Number
CMF503K2400FKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF503K2400FKEK
Description
RES 3.24K OHM 1/4W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF503K2400FKEK Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)