CMF5027R100DHR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
27.1 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5027R100DHR6
DigiKey Part Number
CMF5027R100DHR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5027R100DHR6
Description
RES 27.1 OHM 1/4W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF5027R100DHR6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)