CMF5024R300DEEK
DigiKey Part Number
CMF5024R300DEEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5024R300DEEK
Description
RES 24.3 OHM 1/4W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
24.3 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5024R300DEEK Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)