CMF50200K00BHEB is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
200 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF50200K00BHEB
DigiKey Part Number
CMF50200K00BHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF50200K00BHEB
Description
RES 200K OHM 1/4W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF50200K00BHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)