CMF5015K000FKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
15 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5015K000FKEB
DigiKey Part Number
CMF5015K000FKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5015K000FKEB
Description
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5015K000FKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)