CMF50100R00FHEK
DigiKey Part Number
541-CMF50100R00FHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF50100R00FHEK
Description
RES 100 OHM 1/4W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF50100R00FHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)