CMF205K6000JNEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 680
5.6 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF205K6000JNEB
DigiKey Part Number
CMF205K6000JNEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF205K6000JNEB
Description
RES 5.6K OHM 1W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF205K6000JNEB Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)