CMF2020K000GKEA
DigiKey Part Number
541-CMF2020K000GKEATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CMF2020K000GKEACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF2020K000GKEA
Description
RES 20K OHM 1W 2% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 kOhms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF2020K000GKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)