CMF20100R00GKR6
DigiKey Part Number
541-CMF20100R00GKR6TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CMF20100R00GKR6CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF20100R00GKR6
Description
RES 100 OHM 1W 2% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF20100R00GKR6 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)