CMF0782R000JKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
YAGEO
Similar
Stackpole Electronics Inc
82 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF0782R000JKEA
DigiKey Part Number
CMF0782R000JKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF0782R000JKEA
Description
RES 82 OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF0782R000JKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)