CMF07470K00JNR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Vishay Dale
In Stock: 1.000
Datasheet
470 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF07470K00JNR6
DigiKey Part Number
CMF07470K00JNR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF07470K00JNR6
Description
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF07470K00JNR6 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)