ALSR034R000JE12
DigiKey Part Number
ALSR3J-4.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALSR034R000JE12
Description
RES 4 OHM 3W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
ALSR034R000JE12 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 250°C
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.500" L (4.57mm x 12.70mm)