PHP00603E1470BBT1
DigiKey Part Number
PHP00603E1470BBT1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PHP00603E1470BBT1
Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 3/8W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
147 Ohms ±0.1% 0.375W, 3/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Thin Film
EDA/CAD Models
PHP00603E1470BBT1 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)