MPMT10012002FT1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 2.427
Datasheet
Direct
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
1k, 20k Ohm ±1% 100mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±25ppm/°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
MPMT10012002FT1
DigiKey Part Number
MPMT10012002FT1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPMT10012002FT1
Description
RES NTWRK 2 RES 1K, 20K OHM
Detailed Description
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
1k, 20k
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Resistor Matching Ratio
±0.5%
Height - Seated (Max)
0.044" (1.12mm)
Resistor-Ratio-Drift
±2ppm/°C