S271K25X5FN63L6R
DigiKey Part Number
1279PH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S271K25X5FN63L6R
Description
CAP CER 270PF 1KV X5F RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X5F Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S271K25X5FN63L6R Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.252" (6.40mm)