S101K25X7RP65K7R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
100 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R Radial, Disc
S101K25X7RP65K7R
DigiKey Part Number
S101K25X7RP65K7R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S101K25X7RP65K7R
Description
CAP CER 100PF 2KV X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S101K25X7RP65K7R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)