PTCEL17R102UBE404
DigiKey Part Number
56-PTCEL17R102UBE404-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL17R102UBE404
Description
ICL 1 KOHM 30% 17MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 1 kOhms ±30% 0.670" (17.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PTCEL17R102UBE404 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Tolerance
±30%
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Diameter
0.670" (17.00mm)
Series
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Packaging
Tray
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
R @ 25°C
1 kOhms