PR02FS0204709KR500
DigiKey Part Number
BC3362TR-ND - Tape & Reel (TR)
BC3362CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PR02FS0204709KR500
Description
RES 47 OHM 10% 2W AXIAL
Detailed Description
47 Ohms ±10% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
Features
Flame Proof, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Series
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)