PR02FS0203908KR500
DigiKey Part Number
BC3349TR-ND - Tape & Reel (TR)
BC3349CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PR02FS0203908KR500
Description
RES 3.9 OHM 10% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 Ohms ±10% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Series
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)