PR02000201200JA100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PR02000201200JA100 |
Description | RES 120 OHM 5% 2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PR02000201200JA100 Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Fusible, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±250ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -55°C ~ 200°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm) |