NTCLE100E3102GB0
DigiKey Part Number
BC2393-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NTCLE100E3102GB0
Description
THERMISTOR NTC 1KOHM 3528K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 1k Bead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NTCLE100E3102GB0 Models
Category
B25/85
3528K
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Power - Max
500 mW
Part Status
Active
Length - Lead Wire
0.59" (15.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
1k
Mounting Type
Through Hole
Resistance Tolerance
±2%
Package / Case
Bead
B Value Tolerance
±0.5%