MRS16000C2003FC100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 7
Datasheet
In Stock: 9.815
In Stock: 969
200 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MRS16000C2003FC100
DigiKey Part Number
MRS16000C2003FC100-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS16000C2003FC100
Description
RES 200K OHM 0.4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
Mfr
Composition
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)