MBA02040C2709DC100
DigiKey Part Number
MBA02040C2709DC100-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBA02040C2709DC100
Description
RES 27 OHM 0.4W 0.5% AXIAL
Detailed Description
27 Ohms ±0.5% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)